Sådan sender TV 2 SPORT i dag

16x9
Michael V. Knudsen og BSV møder mandag aften KIF Kolding København. Foto: Henning Bagger / Scanpix Denmark

Få overblik over alle dagens udsendelser med live sport på TV 2 SPORT, TV 2 og TV 2 PLAY.

square to 16x9

 

Mandag den 25. september

Kl. 19.00 (kampstart 19.30): Håndbold: Bjerringbro-Silkeborg vs. KIF Kolding København - TV 2 SPORT

Tirsdag den 26. september

Kl. 06.30-18.00: Tennis: WTA Wuhan - TV 2 SPORT

Kl. 13.00: Tennis: WTA Wuhan: Caroline Wozniacki vs. Maria Sakkari - TV 2 SPORT

Kl. 19.00 (kampstart 19.30): Håndbold: Skjern vs. TTH Holstebro - TV 2 SPORT

Onsdag den 27. september

Kl. 06.30-16.45: Tennis: WTA Wuhan - TV 2 SPORT

Kl. 07.00: Tennis: WTA Tashkent - TV 2 PLAY

Kl. 18.00 (kampstart 18.30): Håndbold: Ribe-Esbjerg vs. Skanderborg - TV 2 SPORT

Kl. 20.10: Håndbold: Studiet - TV 2 SPORT

Kl. 20.50 (kampstart 21.00): Håndbold, EM-kvalifikation: Danmark vs. Slovenien - TV 2

Kl. 22.35: Håndboldmagasinet KONTRA - TV 2 SPORT

Torsdag den 28. september

Kl. 07.00: Tennis: WTA Tashkent kvartfinaler - TV 2 PLAY

Kl. 08.30: Tennis: WTA Wuhan kvartfinaler - TV 2 SPORT

Kl. 14.00: Tennis: WTA Wuhan kvartfinaler - TV 2 SPORT

Kl. 16.30: Roning: VM semifinaler - TV 2 SPORT

Kl. 19.00 (kampstart 19.30): Håndbold: Mors-Thy vs. GOG - TV 2 SPORT

Fredag den 29. september

Kl. 08.00: Tennis: WTA Tashkent semifinaler - TV 2 PLAY

Kl. 11.30: Tennis: WTA Wuhan semifinale - TV 2 SPORT

Kl. 13.30: Tennis: WTA Wuhan semifinale - TV 2 SPORT

Kl. 16.10: Roning: VM semifinaler og finaler - TV 2 SPORT

Kl. 19.55: Ishockey: Odense Bulldogs vs. Esbjerg Energy - TV 2 SPORT

Lørdag den 30. september

Kl. 06.30: Tennis: WTA China Open - TV 2 SPORT

Kl. 11.00: Tennis: WTA Tashkent finale - TV 2 PLAY

Kl. 12.00: Svømning: World Cup i Hong Kong - TV 2 PLAY

Kl. 13.30: Tennis: WTA China Open - TV 2 PLAY

Kl. 13.30: Tennis: WTA Wuhan finale - TV 2 SPORT

Kl. 15.40: Roning: VM finaler - TV 2 SPORT

Kl. 15.45: Cykling: Giro dell’ Emilia - TV 2 PLAY

Kl. 15.50 (kampstart 16.10): Håndbold: Sønderjyske vs. Bjerringbro-Silkeborg - TV 2

Søndag den 1. oktober

Kl. 06.30: Tennis: WTA China Open - TV 2 SPORT

Kl. 12.00: Motorsport: DTC afdeling 7 på Jyllandsringen - TV 2 SPORT

Kl. 12.00: Svømning: World Cup i Hong Kong - TV 2 PLAY

Kl. 12.25: Fodbold: AZ Alkmaar vs. Feyenoord - TV 2 PLAY

Kl. 13.30: Tennis: WTA China Open - TV 2 PLAY

Kl. 14.25: Fodbold: Heerenveen vs. Ajax - TV 2 PLAY

Kl. 14.45: Cykling: GP Beghelli - TV 2 PLAY

Kl. 15.20: Roning: VM finaler - TV 2 PLAY

Kl. 16.45 (kampstart 17.00): Håndbold, EM-kvalifikation: Island vs. Danmark - TV 2

Sådan sender TV 2 SPORT de næste syv dage.