Sådan sender TV 2 SPORT i dag

16x9
Ugens sport på TV 2, TV 2 SPORT og TV 2 PLAY. Foto: Scanpix / TV 2

Hvornår spiller Caroline Wozniacki næste gang? Hvornår er der håndbold, cykling, badminton, fodbold eller anden sport live? Få svar i denne sendeplan.

Mandag den 17. december

Kl. 02.00: NBA: Washington Wizards vs. Los Angeles Lakers – TV 2 SPORT

Tirsdag den 18. december

Kl. 18.00 (kampstart kl. 18.30): Håndbold (Santander Cup): TTH Holstebro vs. Århus – TV 2 SPORT

Kl. 20.00 (kampstart kl. 20.30): Håndbold (Santander Cup): Mors-Thy vs. Aalborg – TV 2 SPORT

Kl. 01.30: NBA: Brooklyn Nets vs. Los Angeles Lakers – TV 2 SPORT

Onsdag den 19. december

Kl. 18.00 (kampstart kl. 18.30): Håndbold (Santander Cup): Skanderborg vs. Nordsjælland – TV 2 SPORT

Kl. 20.00 (kampstart kl. 20.30): Håndbold (Santander Cup): Bjerringbro-Silkeborg vs. GOG – TV 2 SPORT

Kl. 03.00: NBA: Utah Jazz vs. Golden State Worriors – TV 2 SPORT

Torsdag den 20. december

Kl. 17.25: Skiskydning: Sprint (M) – TV 2 SPORT

Kl. 02.00: NBA: Miami Heat vs. Houston Rockets – TV 2 SPORT

Fredag den 21. december

Kl. 17.25: Skiskydning: Sprint (K) – TV 2 SPORT

Kl. 02.00: NBA: Boston Celtics vs. Milwaukee Bucks – TV 2 SPORT

Lørdag den 22. december

Kl. 14.00 (kampstart kl. 14.15): Håndbold: GOG vs. TTH Holstebro – TV 2

Kl. 14.00 (kampstart kl. 14.15): Håndbold: Ribe-Esbjerg vs. Lemvig – TV 2 PLAY

Kl. 14.00 (kampstart kl. 14.15): Håndbold: Skanderborg vs. KIF Kolding – TV 2 PLAY

Kl. 14.00 (kampstart kl. 16.00): Håndbold: Skjern vs. Aalborg – TV 2

Kl. 14.00 (kampstart kl. 16.00): Håndbold: Nordsjælland vs. Århus – TV 2 PLAY

Kl. 14.00 (kampstart kl. 16.00): Håndbold: Mors-Thy vs. BSV – TV 2 PLAY

Kl. 14.00 (kampstart kl. 16.00): Håndbold: Ringsted vs. Sønderjyske – TV 2 PLAY

Kl. 14.55: Skiskydning: Jagtstart (M) – TV 2 SPORT

Kl. 16.55: Skiskydning: Jagtstart (K) – TV 2 SPORT

Kl. 23.00: NBA: LA Clippers vs. Denver Nuggets – TV 2 SPORT

Søndag den 23. december

Kl. 11.45: Skiskydning: Massestart (M) – TV 2 SPORT

Kl. 12.10 (kampstart kl. 12.15): Fodbold: Utrecht vs. Ajax – TV 2 PLAY

Kl. 13.30: Cykelcross: VM – TV 2 SPORT

Kl. 14.25 (kampstart kl. 14.30): Fodbold: ADO Den Haag vs. Feyenoord – TV 2 PLAY

Kl. 14.25: Skiskydning: Massestart (K) – TV 2 PLAY/TV 2 SPORT

Kl. 15.00: Cykelcross: VM – TV 2 PLAY/TV 2 SPORT

Kl. 22.00: NBA: Detroit Pistons vs. Atlanta Hawks – TV 2 SPORT

Kl. 02.30: NBA: Golden State Warriors vs. LA Clippers – TV 2 SPORT