Tour-studiets simulator-cykler: Her er tiderne

16x9

Tour de France-studiets simulator-cykler er igen i år blevet tæsket igennem af forskellige gæster, der har lagt vejen forbi TV 2 i Odense.

Her er tiderne, de forskellige gæster har forceret de 18,1 kilometer virtuel fransk landevej på det historiske bjerg Tourmalet i.

1) Kasper Linde     00.58.20
    Glud & Marstrand LRØ

2) Niklas Eg      00:58:29
    Team Blue Water Cycling (junior) 

3) Lars Nybo Nielsen     00:59:56
    Professor, Institut for Idræt, Københavns Universitet

4) Niki Østergaard     01:01:29
    Glud & Marstrand LRØ  

5) Line Jensen      01:01:43
    Triathlet

6) Rasmus Henning     01:02:16
    Triathlet

7) Søren Kragh Andersen    01:04:39
    Team Roskilde Junior (cykling) 

8) Joachim Persson     01:05:25
    Badmintonspiller

9) Michelle Vesterby     01:05:56
    Triathlet

10) Rasmus Petræus     01:10:45
      Triathlet

11) Henning Larsen     01:11:55
      Industrisnedker og cykelrytter

12) Jesper Bøg      01:14:36
      Cykelpolitiet

13) Arne Rasmussen     01:17:05
      Postbud

14) Anders Tesgaard     01:17:32
      Biologilærer og cykelrytter

15) Christoffer Faarup     01:20:42
      Alpin skiløber

16) Kim Kixen     01:21:22
      Forsanger, Powersolo

17) Jakob Larsen     01.21:56
      Håndboldtræner, GOG

18) Steen Lund     01:22:05
      Team Rynkeby

19) Jeppe Ludvigsen     01:23:00
      Badmintonspiller

20) Thomas Uhrskov     01:24:25
      Team Rynkeby

21) Richard Thomas      01:24:28
      Fysisk træner, Team Danmark

22) Charlotte Lemgart     01:26:09
      Alpin skiløber

23) Octave Dudu Osun Hirwa    01:29:09
      Team Zulu

24) Eva Kjer Hansen     01:35:34
      MF, Venstre

25) Terry Attack     01:37:05
      Guitarist, Thee Attacks

26) Susanne Boidin     01:39:24
      OL-deltager, Matchrace

27) Kewan Padré Hussein    01:40:04
      Team Zulu

28) Lisbeth Langdahl Bruun-Jensen   01:40:17
      Arrangør af Motionscykelløb

29) Charlotte Bircow     01:45:10
      Foredragsholder og coach

30) Lotte Meldgaard     01:45:56
      OL-deltager, Matchrace

31) Pia Allerslev     01:48:28
      Kultur- og Fritidsborgmester, Venstre, Kbh. Komm.

32) Merete Brock Lund    01:50:25
      Ejendomsmægler

33) Lisbet Seierskilde     01:51:19
      OL-deltager, dressurridning

34) Sidsel Johansen     01:57:15
      OL-deltager, dressurridning