Sådan sender TV 2 SPORT i dag

16x9
Ugens sport på TV 2, TV 2 SPORT og TV 2 PLAY. Foto: Scanpix / TV 2

Hvornår spiller Caroline Wozniacki næste gang? Hvornår er der håndbold, cykling, badminton, fodbold eller anden sport live? Få svar i denne sendeplan.

Lørdag 24. august

Kl. 11.00: Badminton: VM, semifinaler – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

  • Anders Antonsen spiller kamp 2 efter klokken 17. Kampstart er dermed cirka klokken 18

Kl. 11.30: Kajak: VM – TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 ZULU/TV 2 PLAY

Kl. 18.07: Sportsnyhederne – TV 2/TV 2 PLAY

Kl. 18.45: Cykling: Vuelta a España, 1. etape – TV 2 ZULU/TV 2 PLAY

Kl. 19.45: Lørdagssporten – TV 2/TV 2 PLAY

Kl. 20.40: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 ZULU/TV 2 PLAY

Søndag 25. august

Kl. 08.30: Para-badminton: VM, finale (k) – TV 2 PLAY

Kl. 09.30: Para-badminton: VM, finale (m) – TV 2 PLAY

Kl. 11.30: Kajak: VM – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 12.00: Badminton: VM, finaler – TV 2/TV 2 PLAY

Kl. 14.30: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Cykling: Vuelta a España, 2. etape – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.07: Sportsnyhederne – TV 2/TV 2 PLAY

Kl. 20.30 (kampstart kl. 21.00): Fodbold: La Liga: FC Barcelona vs. Real Betis – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Mandag 26. august

Kl. 14.30: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Cykling: Vuelta a España, 3. etape – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 22.12: Sportsnyhederne – TV 2/TV 2 PLAY

Tirsdag 27. august

Kl. 14.30: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Cykling: Vuelta a España, 4. etape – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00 (kampstart kl. 18.30): Håndbold: Super Cup (m): Aalborg vs. GOG – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 20.00 (kampstart kl. 20.30): Håndbold: Super Cup (k): Nykøbing Falster vs. Team Esbjerg – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 22.12: Sportsnyhederne – TV 2/TV 2 PLAY

Onsdag 28. august

Kl. 14.30: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Cykling: Vuelta a España, 5. etape – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.30: Speedway: Playoff, hold: Esbjerg vs. Grindsted – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 22.12: Sportsnyhederne – TV 2/TV 2 PLAY

Torsdag 29. august

Kl. 10.22: Roning: VM, semifinaler – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 14.30: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Cykling: Vuelta a España, 6. etape – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 19.45: Ishockey: Champions League, Zug vs. Rungsted – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 22.12: Sportsnyhederne – TV 2/TV 2 PLAY

Fredag 30. august

Kl. 10.45: Roning: VM, semifinaler – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 13.00: Roning: VM, finaler – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 14.30: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Cykling: Vuelta a España, 6. etape – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Cykling: Vuelta a España, studiet – TV 2 SPORT/TV 2 PLAY