16x9

Sådan sender TV 2 SPORT i dag

Hvornår er der håndbold, cykling, badminton, fodbold eller anden sport live på TV 2, TV 2 SPORT og TV 2 SPORT X? Få svar i denne sendeplan.

Søndag 26. januar

Kl. 01.35: Cykling: Tour Down Under, 6. etape – TV 2 PLAY

Kl. 02.30 (start kl. 04.00): X Games: Aspen – TV 2 SPORT X

Kl. 06.00: Badminton: Thailand Masters – TV 2 SPORT

Kl. 11.55: Fodbold: La Liga: Atletico Madrid vs. Leganes – TV 2 SPORT X

Kl. 12.10: Skiskydning: World Cup: Samlet start (m) – TV 2 PLAY

Kl. 12.25: Fodbold: Serie A: Inter vs. Cagliari – TV 2 PLAY

Kl. 13.25: Cyclecross: World Cup: Hoogerheide (k) – TV 2 SPORT

Kl. 13.55: Fodbold: La Liga: Celta Vigo vs. Eibar – TV 2 PLAY

Kl. 14.55: Cyclecross: World Cup: Hoogerheide (m) – TV 2 SPORT

Kl. 14.55: Fodbold: Serie A: Parma vs. Udinese – TV 2 SPORT X

Kl. 14.55: Skiskydning: World Cup: Samlet start (k) – TV 2 PLAY

Kl. 14.55: Fodbold: Serie A: Sampdoria vs. Sassuolo – TV 2 PLAY

Kl. 14.55: Fodbold: Serie A: Verona vs. Lecce – TV 2 PLAY

Kl. 15.30: Håndbold: EM Studiet – TV 2

Kl. 15.55: Fodbold: La Liga: Getafe vs. Betis – TV 2 PLAY

Kl. 16.20 (kampstart kl. 16.30): Håndbold: EM: Finalen – TV 2

Kl. 17.55: Fodbold: Serie A: Roma vs. Lazio – TV 2 SPORT X

Kl. 18.15: Håndbold: EM Studiet – TV 2

Kl. 18.25: Fodbold: La Liga: Sociedad vs. Mallorca – TV 2 PLAY

Kl. 20.00: X Games: Aspen – TV 2 PLAY

Kl. 20.05: Fodbold: Studiet – TV 2 SPORT X

kl. 20.40: Fodbold: Serie A: Napoli vs. Juventus – TV 2 PLAY

Kl. 20.55: Fodbold: La Liga: Valladolid vs. Real Madrid – TV 2 SPORT X

Kl. 21.30: Basketball: NBA: Denver Nuggets vs. Houston Rockets – TV 2 SPORT

Kl. 22.00: Banecykling: World Cup: Milton – TV 2 PLAY

Mandag 27. januar

Kl. 00.00: Basketball: NBA: New Orleans Pelicans vs. Boston Celtics – TV 2 SPORT X

Kl. 02.30: X Games: Aspen – TV 2 SPORT X

Tirsdag 28. januar

Kl. 03.00: Basketball: NBA: Utah Jazz vs. Houston Rockets – TV 2 SPORT X

Kl. 20.00 (kampstart kl. 20.30): Ishockey: Metal Ligaen: Herlev Eagles vs. Herning Blue Fox – TV 2 SPORT

Onsdag 29. januar

Kl. 04.00: Basketball: NBA: LA Lakers vs. LA Clippers – TV 2 SPORT X

Kl. 20.00 (kampstart kl. 20.30): Håndbold: Herning-Ikast vs. Odense – TV 2 SPORT

Torsdag 30. januar

Kl. 04.00: Basketball: NBA: LA Portland vs. Houston – TV 2 SPORT X

Kl. 19.30 (kampstart kl. 20.00): Håndbold: Århus vs. Skanderborg – TV 2 SPORT

Fredag 31. januar

Kl. 16.15: Esport: Blast Spring series, London – TV 2 ZULU

Kl. 16.25: Ishockey: Final 4, semifinaler – TV 2 SPORT

Kl. 19.10: Ishockey: Final 4: Studiet – TV 2 SPORT

Kl. 19.55: Ishockey: Final 4, semifinaler – TV 2 SPORT

Kl. 20.55: Fodbold: La Liga: Villareal vs. Osasuna – TV 2 SPORT X

Kl. 02.00: Basketball: NBA: Boston Celtics vs. Golden State Warriors – TV 2 SPORT X

Lørdag 1. februar

Kl. 03.00: Basketball: NBA: Milwaukee vs. Denver – TV 2 SPORT X

Kl. 10.55: Cykling: Cyklecross: VM, Jr. (k) – TV 2 SPORT

Kl. 12.55: Fodbold: La Liga: Granada vs. Espanyol – TV 2 SPORT X

Kl. 12.55: Cykling: Cyklecross: VM, U-23 (m) – TV 2 SPORT

Kl. 14.50: Cykling: Cyklecross: VM, elite (k) – TV 2 SPORT

Kl. 14.55: Fodbold: Serie A: Bologna vs. Brescia – TV 2 PLAY

Kl. 15.00: Fodbold: Studiet – TV 2 SPORT X

Kl. 15.50: Håndbold: GOG vs. Ribe-Esbjerg – TV 2

Kl. 15.55: Fodbold: La Liga: Real Madrid vs. Atletico Madrid – TV 2 SPORT X

Kl. 16.15: Esport: Blast Spring series, London – TV 2 ZULU

Kl. 17.55: Fodbold: Serie A: Cagliari vs. Parma – TV 2 PLAY

Kl. 18.00: Fodbold: Studiet – TV 2 SPORT X

Kl. 18.25: Fodbold: La Liga: Mallorca vs. Real Valladolid – TV 2 SPORT X

Kl. 18.30: Ishockey: Pokalfinale: TBA vs. TBA – TV 2 SPORT

Kl. 20.30: Fodbold: Studiet – TV 2 SPORT X

Kl. 20.40: Fodbold: Serie A: Sassuolo vs. Roma – TV 2 PLAY

Kl. 20.55: Fodbold: La Liga: Valencia vs. Celta Vigo – TV 2 SPORT X

Kl. 21.30: Basketball: NBA: Clippers vs. Minnesota – TV 2 SPORT