Kampside

New York IslandersNew York Islanders4 - 1FTNew Jersey DevilsNew Jersey Devils
  • 3.Periode (2 - 0)
  • Brock Nelson Oplæg: Nick Leddy, Jean-Gabriel PageauPowerplay scoring45'
  • Jordan Eberle Oplæg: Noah Dobson, Mathew BarzalPowerplay scoring41'
  • Travis Zajac 2 min.-udvisning41'
  • 2.Periode (0 - 1)
  • Ty Smith 2 min.-udvisning33'
  • Brock Nelson 2 min.-udvisning28'
  • Nathan Bastian Oplæg: Ty SmithAlm. mål22'
  • 1.Periode (2 - 0)
  • Jordan Eberle Oplæg: Anders Lee, Mathew BarzalAlm. mål19'
  • Mathew Barzal Oplæg: Josh Bailey, Noah DobsonAlm. mål4'
  • Dommerfløjte
Kampinfo
Start22. januar 2021 - 01:00
TurneringUSA
StadionNassau Coliseum
Runde1

Angreb

  • 35Skud i alt31
  • 38Faceoff vundet22
  • 2Mål i powerplay0

Forsvar

  • 30Redninger31
  • 2Penalty minutter6
New York Islanders New York Islanders
Navn
40Semyon Varlamov00000059:47
6Ryan Pulock00020022:17
3Adam Pelech00040018:23
7Jordan Eberle00040216:58
13Mathew Barzal00052118:30
27Anders Lee00011015:59
24Scott Mayfield00030018:54
2Nick Leddy00011020:31
12Josh Bailey00011015:38
29Brock Nelson20040115:43
18Anthony Beauvillier00020014:49
8Noah Dobson00022020:24
4Andy Greene00000018:31
32Ross Johnston00000011:15
44Jean-Gabriel Pageau00001015:40
20Kieffer Bellows00010010:34
15Cal Clutterbuck00000015:42
53Casey Cizikas00010015:46
17Matt Martin00040012:26
New Jersey Devils New Jersey Devils
Navn
41Scott Wedgewood00000000:00
76P.K. Subban00060022:40
22Ryan Murray00010021:38
21Kyle Palmieri00010016:39
86Jack Hughes00000017:16
17Yegor Sharangovich00000014:53
28Damon Severson00050021:53
70Dmitry Kulikov00020020:03
90Jesper Boqvist00000014:00
19Travis Zajac20010015:27
44Miles Wood00020016:33
7Matt Tennyson00010014:29
24Ty Smith20031018:39
97Nikita Gusev00040014:29
37Pavel Zacha00010014:45
11Andreas Johnsson00000012:09
14Nathan Bastian00020114:48
20Michael McLeod00010013:34
59Janne Kuokkanen00010012:11
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs22160634
2Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning19140529
3Florida PanthersFlorida Panthers20120529
4Washington CapitalsWashington Capitals21110728
5Edmonton OilersEdmonton Oilers23140928
6Chicago BlackhawksChicago Blackhawks23110928
7Winnipeg JetsWinnipeg Jets20130627
8Carolina HurricanesCarolina Hurricanes2090727
9Boston BruinsBoston Bruins19100726
10New York IslandersNew York Islanders21110926
11Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights17120425
12Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers18110525
13Minnesota WildMinnesota Wild18120624
14St. Louis BluesSt. Louis Blues21100824
15Colorado AvalancheColorado Avalanche18110723
16Montreal CanadiensMontreal Canadiens2090923
17Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins2080923
18Los Angeles KingsLos Angeles Kings20801022
19Calgary FlamesCalgary Flames22901222
20Arizona CoyotesArizona Coyotes21701021
21Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets23701321
22Nashville PredatorsNashville Predators21901120
23Vancouver CanucksVancouver Canucks24701618
24New York RangersNew York Rangers19601117
25Anaheim DucksAnaheim Ducks21501317
26Detroit Red WingsDetroit Red Wings24701717
27Dallas StarsDallas Stars1660816
28New Jersey DevilsNew Jersey Devils1770816
29San Jose SharksSan Jose Sharks18301016
30Buffalo SabresBuffalo Sabres19401215
31Ottawa SenatorsOttawa Senators23601615