Kampside

Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets2 - 3FTTampa Bay LightningTampa Bay Lightning
  • Brayden Point Oplæg: Victor Hedman, Steven StamkosAlm. mål61'
  • 3.Periode (1 - 0)
  • Jan Rutta 2 min.-udvisning54'
  • Luke Schenn 5 min.-udvisning50'
  • Nick Foligno 5 min.-udvisning50'
  • Blake Coleman 2 min.-udvisning46'
  • Alexandre Texier 2 min.-udvisning44'
  • Nick Foligno Oplæg: Oliver Bjorkstrand, Cam AtkinsonPowerplay scoring40'
  • Jan Rutta 2 min.-udvisning40'
  • 2.Periode (0 - 2)
  • Mathieu Joseph Oplæg: Ryan McDonagh, Anthony CirelliAlm. mål37'
  • Blake Coleman Oplæg: Ryan McDonagh, Yanni GourdeAlm. mål36'
  • Alex Killorn 2 min.-udvisning27'
  • 1.Periode (1 - 0)
  • Oliver Bjorkstrand Oplæg: Max DomiAlm. mål0'
  • Dommerfløjte
Kampinfo
Start22. januar 2021 - 01:00
TurneringUSA
StadionNationwide Arena
Runde1

Angreb

  • 25Skud i alt37
  • 30Faceoff vundet25
  • 1Mål i powerplay0

Forsvar

  • 34Redninger23
  • 7Penalty minutter13
Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets
Navn
70Joonas Korpisalo00000001:56
3Seth Jones00010027:59
8Zach Werenski00040026:33
13Cam Atkinson00011017:47
18Pierre-Luc Dubois00000003:55
25Mikhail Grigorenko00000015:50
58David Savard00000019:54
44Vladislav Gavrikov00000018:35
71Nick Foligno50030116:59
16Max Domi00021017:13
38Boone Jenner00010022:05
46Dean Kukan00010012:02
15Michael Del Zotto00010010:51
28Oliver Bjorkstrand00031118:33
42Alexandre Texier20000020:10
19Liam Foudy00050017:24
52Emil Bemström00010011:20
20Riley Nash00010016:20
50Eric Robinson00010009:47
Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning
Navn
88Andrei Vasilevski00000001:54
44Jan Rutta40030013:21
77Victor Hedman00021026:56
91Steven Stamkos00031020:42
21Brayden Point00030119:00
18Ondrej Palat00020018:31
81Erik Cernak00020021:32
27Ryan McDonagh00012024:56
9Tyler Johnson00040015:45
71Anthony Cirelli00021018:55
17Alex Killorn20050016:19
2Luke Schenn50010008:27
98Mikhail Sergachyov00000024:53
19Barclay Goodrow00030016:03
37Yanni Gourde00001015:55
20Blake Coleman20010113:34
7Mathieu Joseph00020107:28
67Mitchell Stephens00010007:52
14Patrick Maroon00020009:34
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs22160634
2Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning19140529
3Florida PanthersFlorida Panthers20120529
4Washington CapitalsWashington Capitals21110728
5Edmonton OilersEdmonton Oilers23140928
6Chicago BlackhawksChicago Blackhawks23110928
7Winnipeg JetsWinnipeg Jets20130627
8Carolina HurricanesCarolina Hurricanes2090727
9Boston BruinsBoston Bruins19100726
10New York IslandersNew York Islanders21110926
11Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights17120425
12Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers18110525
13Minnesota WildMinnesota Wild18120624
14St. Louis BluesSt. Louis Blues21100824
15Colorado AvalancheColorado Avalanche18110723
16Montreal CanadiensMontreal Canadiens2090923
17Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins2080923
18Los Angeles KingsLos Angeles Kings20801022
19Calgary FlamesCalgary Flames22901222
20Arizona CoyotesArizona Coyotes21701021
21Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets23701321
22Nashville PredatorsNashville Predators21901120
23Vancouver CanucksVancouver Canucks24701618
24New York RangersNew York Rangers19601117
25Anaheim DucksAnaheim Ducks21501317
26Detroit Red WingsDetroit Red Wings24701717
27Dallas StarsDallas Stars1660816
28New Jersey DevilsNew Jersey Devils1770816
29San Jose SharksSan Jose Sharks18301016
30Buffalo SabresBuffalo Sabres19401215
31Ottawa SenatorsOttawa Senators23601615