Kampside

St. Louis BluesSt. Louis Blues3 - 6FTLos Angeles KingsLos Angeles Kings
  • 3.Periode (2 - 1)
  • Drew Doughty Alm. mål59'
  • Robert Thomas 2 min.-udvisning47'
  • Ryan O'Reilly Oplæg: Jordan KyrouAlm. mål46'
  • Brayden Schenn Oplæg: Colton Parayko, David PerronAlm. mål46'
  • Lias Andersson 2 min.-udvisning43'
  • 2.Periode (0 - 3)
  • Marco Scandella 2 min.-udvisning39'
  • Lias Andersson Oplæg: Anze Kopitar, Matt RoyAlm. mål37'
  • Lias Andersson 2 min.-udvisning35'
  • Lias Andersson 2 min.-udvisning29'
  • David Perron 2 min.-udvisning29'
  • Anze Kopitar Oplæg: Adrian Kempe, Kale ClagueAlm. mål28'
  • Gabriel Vilardi Oplæg: Dustin BrownAlm. mål26'
  • 1.Periode (1 - 2)
  • Ryan O'Reilly 2 min.-udvisning19'
  • Carl Grundström Oplæg: Trevor MooreAlm. mål18'
  • Alex Iafallo Oplæg: Adrian Kempe, Anze KopitarPowerplay scoring18'
  • Torey Krug 2 min.-udvisning17'
  • Brayden Schenn Oplæg: Jordan Kyrou, Jaden SchwartzAlm. mål14'
  • Dommerfløjte
Kampinfo
Start25. januar 2021 - 02:00
TurneringUSA
StadionEnterprise Center
Runde1

Angreb

  • 31Skud i alt35
  • 30Faceoff vundet30
  • 0Mål i powerplay1

Forsvar

  • 29Redninger28
  • 10Penalty minutter6
St. Louis Blues St. Louis Blues
Navn
35Ville Husso00000057:06
6Marco Scandella20030017:30
72Justin Faulk00010024:56
17Jaden Schwartz00011017:57
25Jordan Kyrou00032014:59
10Brayden Schenn00030218:17
47Torey Krug20040022:30
55Colton Parayko00001025:02
57David Perron20031018:45
90Ryan O'Reilly20040118:52
12Zach Sanford00010016:16
29Vince Dunn00000014:19
77Niko Mikkola00000009:45
21Tyler Bozak00000012:57
18Robert Thomas20000015:15
68Mike Hoffman00050015:41
70Oskar Sundqvist00000014:20
49Ivan Barbashev00020010:20
13Kyle Clifford00010006:31
Los Angeles Kings Los Angeles Kings
Navn
32Jonathan Quick00000059:17
8Drew Doughty00030126:40
44Mikey Anderson00010021:30
19Alex Iafallo00050117:58
11Anze Kopitar00032121:27
9Adrian Kempe00022018:33
3Matt Roy00021020:50
58Kale Clague00021018:05
77Jeff Carter00040015:45
46Blake Lizotte00010013:45
22Andreas Athanasiou00020012:55
26Sean Walker00000015:17
56Kurtis MacDermid00000010:46
23Dustin Brown00031017:36
13Gabriel Vilardi00010112:25
24Lias Andersson60010113:14
12Trevor Moore00011012:35
10Mike Amadio00010013:27
91Carl Grundström00030111:55
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs23170636
2Florida PanthersFlorida Panthers21120630
3Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning19140529
4Carolina HurricanesCarolina Hurricanes21100729
5Washington CapitalsWashington Capitals21110728
6Chicago BlackhawksChicago Blackhawks23110928
7Edmonton OilersEdmonton Oilers241401028
8Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights18130427
9Winnipeg JetsWinnipeg Jets21130727
10Boston BruinsBoston Bruins19100726
11New York IslandersNew York Islanders21110926
12St. Louis BluesSt. Louis Blues22110826
13Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers18110525
14Minnesota WildMinnesota Wild19120725
15Colorado AvalancheColorado Avalanche19110823
16Montreal CanadiensMontreal Canadiens2090923
17Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins2080923
18Los Angeles KingsLos Angeles Kings20801022
19Calgary FlamesCalgary Flames23901322
20Arizona CoyotesArizona Coyotes21701021
21Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets23701321
22Nashville PredatorsNashville Predators21901120
23Vancouver CanucksVancouver Canucks25801620
24San Jose SharksSan Jose Sharks19401018
25New York RangersNew York Rangers19601117
26Anaheim DucksAnaheim Ducks22501417
27Detroit Red WingsDetroit Red Wings24701717
28Ottawa SenatorsOttawa Senators24701617
29Dallas StarsDallas Stars1660816
30New Jersey DevilsNew Jersey Devils1770816
31Buffalo SabresBuffalo Sabres19401215