Kampside

New Jersey DevilsNew Jersey Devils2 - 0FTNew York IslandersNew York Islanders
  • 3.Periode (0 - 0)
  • Janne Kuokkanen 2 min.-udvisning54'
  • 2.Periode (0 - 0)
  • Ross Johnston 2 min.-udvisning23'
  • 1.Periode (2 - 0)
  • Pavel Zacha Oplæg: Nikita Gusev, Ty SmithAlm. mål19'
  • Jack Hughes Oplæg: Ty Smith, Kyle PalmieriPowerplay scoring17'
  • Scott Mayfield 2 min.-udvisning16'
  • Damon Severson 2 min.-udvisning7'
  • Dommerfløjte
Kampinfo
Start25. januar 2021 - 01:00
TurneringUSA
StadionPrudential Center
Runde1

Angreb

  • 24Skud i alt28
  • 23Faceoff vundet36
  • 1Mål i powerplay0

Forsvar

  • 28Redninger22
  • 4Penalty minutter4
New Jersey Devils New Jersey Devils
Navn
41Scott Wedgewood00000000:00
28Damon Severson20010023:05
70Dmitry Kulikov00000024:06
21Kyle Palmieri00051016:14
86Jack Hughes00010116:25
17Yegor Sharangovich00000016:24
76P.K. Subban00000023:41
22Ryan Murray00000022:43
59Janne Kuokkanen20020016:19
19Travis Zajac00040020:25
44Miles Wood00020017:26
7Matt Tennyson00010013:29
24Ty Smith00012011:48
39Nick Merkley00030011:08
37Pavel Zacha00010115:04
97Nikita Gusev00011012:15
14Nathan Bastian00010012:48
20Michael McLeod00010011:22
11Andreas Johnsson00000011:18
New York Islanders New York Islanders
Navn
30Ilya Sorokin00000057:50
2Nick Leddy00040020:21
24Scott Mayfield20000015:15
15Cal Clutterbuck00010014:11
53Casey Cizikas00010014:00
17Matt Martin00000010:20
3Adam Pelech00020022:00
6Ryan Pulock00030023:08
12Josh Bailey00010016:34
29Brock Nelson00030019:29
18Anthony Beauvillier00000007:16
8Noah Dobson00020022:22
4Andy Greene00020014:49
32Ross Johnston20000008:49
44Jean-Gabriel Pageau00010017:44
28Michael Dal Colle00000010:49
7Jordan Eberle00060019:14
13Mathew Barzal00000023:32
27Anders Lee00020019:40
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs22160634
2Florida PanthersFlorida Panthers21120630
3Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning19140529
4Carolina HurricanesCarolina Hurricanes21100729
5Washington CapitalsWashington Capitals21110728
6Edmonton OilersEdmonton Oilers23140928
7Chicago BlackhawksChicago Blackhawks23110928
8Winnipeg JetsWinnipeg Jets21130727
9Boston BruinsBoston Bruins19100726
10New York IslandersNew York Islanders21110926
11Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights17120425
12Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers18110525
13Minnesota WildMinnesota Wild18120624
14St. Louis BluesSt. Louis Blues21100824
15Colorado AvalancheColorado Avalanche18110723
16Montreal CanadiensMontreal Canadiens2090923
17Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins2080923
18Los Angeles KingsLos Angeles Kings20801022
19Calgary FlamesCalgary Flames23901322
20Arizona CoyotesArizona Coyotes21701021
21Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets23701321
22Nashville PredatorsNashville Predators21901120
23Vancouver CanucksVancouver Canucks25801620
24New York RangersNew York Rangers19601117
25Anaheim DucksAnaheim Ducks21501317
26Detroit Red WingsDetroit Red Wings24701717
27Ottawa SenatorsOttawa Senators24701617
28Dallas StarsDallas Stars1660816
29New Jersey DevilsNew Jersey Devils1770816
30San Jose SharksSan Jose Sharks18301016
31Buffalo SabresBuffalo Sabres19401215