Kampside

Ottawa SenatorsOttawa Senators1 - 4FTWinnipeg JetsWinnipeg Jets
  • 3.Periode (1 - 0)
  • Nikita Zaitsev 2 min.-udvisning59'
  • Chris Tierney Oplæg: Nikita Zaitsev, Connor BrownAlm. mål57'
  • Nathan Beaulieu 5 min.-udvisning56'
  • Blake Wheeler 2 min.-udvisning56'
  • Blake Wheeler 2 min.-udvisning56'
  • Blake Wheeler 2 min.-udvisning56'
  • Brady Tkachuk 5 min.-udvisning56'
  • Thomas Chabot 2 min.-udvisning56'
  • Erik Gudbranson 2 min.-udvisning56'
  • Erik Gudbranson 2 min.-udvisning56'
  • Nathan Beaulieu 2 min.-udvisning50'
  • Josh Morrissey 2 min.-udvisning41'
  • Jansen Harkins 2 min.-udvisning40'
  • Brady Tkachuk 2 min.-udvisning40'
  • Brady Tkachuk 2 min.-udvisning40'
  • 2.Periode (0 - 3)
  • Austin Watson 2 min.-udvisning36'
  • Colin White 2 min.-udvisning34'
  • Blake Wheeler Oplæg: Mark Scheifele, Kyle ConnorAlm. mål33'
  • Adam Lowry Oplæg: Trevor Lewis, Derek ForbortAlm. mål27'
  • Mark Scheifele Oplæg: Kyle Connor, Nikolaj EhlersAlm. mål24'
  • Josh Brown 2 min.-udvisning20'
  • 1.Periode (0 - 1)
  • Andrew Copp 2 min.-udvisning17'
  • Chris Tierney 2 min.-udvisning16'
  • Nikolaj Ehlers Oplæg: Andrew Copp, Nathan BeaulieuAlm. mål11'
  • Alex Galchenyuk 2 min.-udvisning3'
  • Dommerfløjte
Kampinfo
Start22. januar 2021 - 01:00
TurneringUSA
StadionCanadian Tire Centre
Runde1

Angreb

  • 29Skud i alt29
  • 22Faceoff vundet27
  • 0Mål i powerplay0

Forsvar

  • 25Redninger28
  • 27Penalty minutter19
Ottawa Senators Ottawa Senators
Navn
30Matt Murray00000040:00
44Erik Gudbranson40020018:31
72Thomas Chabot20010020:54
19Drake Batherson00030015:04
9Josh Norris00030016:06
7Brady Tkachuk90020014:17
22Nikita Zaitsev20011021:38
5Mike Reilly00020016:39
63Evgenii Dadonov00010015:14
15Derek Stepan00030016:42
17Alex Galchenyuk20020011:24
3Josh Brown20000018:38
55Braydon Coburn00000019:57
28Connor Brown00031018:09
71Chris Tierney20010112:30
13Nick Paul00030018:24
16Austin Watson20010011:32
36Colin White20000008:37
23Cedric Paquette00010011:06
Winnipeg Jets Winnipeg Jets
Navn
37Connor Hellebuyck00000059:56
44Josh Morrissey20000023:39
14Ville Heinola00010014:22
26Blake Wheeler60020117:24
55Mark Scheifele00011121:00
81Kyle Connor00022018:36
4Neal Pionk00020024:15
24Derek Forbort00021021:24
27Nikolaj Ehlers00011117:31
25Paul Stastny00050018:10
9Andrew Copp20051020:51
88Nathan Beaulieu70011018:09
64Logan Stanley00010013:49
22Mason Appleton00020011:23
17Adam Lowry00030119:25
12Jansen Harkins20000012:34
23Trevor Lewis00011012:20
11Nate Thompson00000003:10
85Mathieu Perreault00000011:39
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs22160634
2Florida PanthersFlorida Panthers21120630
3Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning19140529
4Carolina HurricanesCarolina Hurricanes21100729
5Washington CapitalsWashington Capitals21110728
6Edmonton OilersEdmonton Oilers23140928
7Chicago BlackhawksChicago Blackhawks23110928
8Winnipeg JetsWinnipeg Jets20130627
9Boston BruinsBoston Bruins19100726
10New York IslandersNew York Islanders21110926
11Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights17120425
12Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers18110525
13Minnesota WildMinnesota Wild18120624
14St. Louis BluesSt. Louis Blues21100824
15Colorado AvalancheColorado Avalanche18110723
16Montreal CanadiensMontreal Canadiens2090923
17Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins2080923
18Los Angeles KingsLos Angeles Kings20801022
19Calgary FlamesCalgary Flames23901322
20Arizona CoyotesArizona Coyotes21701021
21Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets23701321
22Nashville PredatorsNashville Predators21901120
23Vancouver CanucksVancouver Canucks24701618
24New York RangersNew York Rangers19601117
25Anaheim DucksAnaheim Ducks21501317
26Detroit Red WingsDetroit Red Wings24701717
27Ottawa SenatorsOttawa Senators24701617
28Dallas StarsDallas Stars1660816
29New Jersey DevilsNew Jersey Devils1770816
30San Jose SharksSan Jose Sharks18301016
31Buffalo SabresBuffalo Sabres19401215