Kampside

Vancouver CanucksVancouver Canucks3 - 7FTMontreal CanadiensMontreal Canadiens
  • 3.Periode (1 - 1)
  • Jay Beagle 2 min.-udvisning59'
  • Ben Chiarot Oplæg: Jeff Petry, Tomas TatarPowerplay scoring58'
  • Tyler Myers 10 min.-udvisning57'
  • Brandon Sutter Oplæg: Tyler Myers, Brogan RaffertyAlm. mål44'
  • 2.Periode (0 - 4)
  • Joel Armia Oplæg: Jesperi KotkaniemiAlm. mål36'
  • Jake Evans Oplæg: Paul Byron, Artturi LehkonenAlm. mål35'
  • Josh Anderson Oplæg: Nick Suzuki, Jonathan DrouinAlm. mål34'
  • Tyler Myers 2 min.-udvisning29'
  • Phillip Danault 2 min.-udvisning27'
  • Nick Suzuki 2 min.-udvisning22'
  • Adam Gaudette 2 min.-udvisning21'
  • Tyler Toffoli Oplæg: Joel ArmiaUndertalsmål21'
  • 1.Periode (2 - 2)
  • Joel Edmundson 2 min.-udvisning20'
  • Tyler Myers 2 min.-udvisning16'
  • Ben Chiarot 2 min.-udvisning12'
  • Jake Virtanen 2 min.-udvisning12'
  • Tyler Myers 2 min.-udvisning9'
  • Bo Horvat Oplæg: J.T. Miller, Quinn HughesPowerplay scoring7'
  • Brett Kulak 2 min.-udvisning6'
  • Joel Armia Oplæg: Tyler ToffoliUndertalsmål5'
  • Jonathan Drouin 2 min.-udvisning3'
  • Bo Horvat Oplæg: Tyler Myers, Nils HoeglanderAlm. mål3'
  • Tyler Toffoli Oplæg: Joel ArmiaAlm. mål1'
  • Dommerfløjte
Kampinfo
Start22. januar 2021 - 03:30
TurneringUSA
StadionRogers Arena
Runde1

Angreb

  • 17Skud i alt42
  • 31Faceoff vundet32
  • 1Mål i powerplay1

Forsvar

  • 35Redninger14
  • 26Penalty minutter12
Vancouver Canucks Vancouver Canucks
Navn
35Thatcher Demko00000059:24
63Jalen Chatfield00000004:33
43Quinn Hughes00021021:03
6Brock Boeser00020018:23
40Elias Pettersson00000014:29
9J.T. Miller00011016:22
57Tyler Myers160012023:44
48Olli Juolevi00000021:59
36Nils Hoeglander00011010:59
53Bo Horvat00040216:45
70Tanner Pearson00000012:15
25Brogan Rafferty00011013:58
88Nate Schmidt00000028:01
18Jake Virtanen20000010:32
96Adam Gaudette20020010:38
26Antoine Roussel00000010:35
20Brandon Sutter00030116:05
83Jay Beagle20000015:16
64Tyler Motte00000016:33
Montreal Canadiens Montreal Canadiens
Navn
34Jake Allen00000059:46
6Shea Weber00020021:43
8Ben Chiarot20040121:17
11Brendan Gallagher00010017:20
24Phillip Danault20010011:28
90Tomas Tatar00031015:58
26Jeff Petry00041022:18
44Joel Edmundson20010016:28
17Josh Anderson00020115:36
14Nick Suzuki20031017:11
92Jonathan Drouin20011017:03
27Alexander Romanov00030022:31
77Brett Kulak20020012:20
73Tyler Toffoli00061218:11
15Jesperi Kotkaniemi00021013:34
40Joel Armia00032211:44
41Paul Byron00011010:03
71Jake Evans00020113:41
62Artturi Lehkonen00011011:36
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs22160634
2Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning19140529
3Florida PanthersFlorida Panthers20120529
4Washington CapitalsWashington Capitals21110728
5Edmonton OilersEdmonton Oilers23140928
6Chicago BlackhawksChicago Blackhawks23110928
7Winnipeg JetsWinnipeg Jets20130627
8Carolina HurricanesCarolina Hurricanes2090727
9Boston BruinsBoston Bruins19100726
10New York IslandersNew York Islanders21110926
11Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights17120425
12Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers18110525
13Minnesota WildMinnesota Wild18120624
14St. Louis BluesSt. Louis Blues21100824
15Colorado AvalancheColorado Avalanche18110723
16Montreal CanadiensMontreal Canadiens2090923
17Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins2080923
18Los Angeles KingsLos Angeles Kings20801022
19Calgary FlamesCalgary Flames22901222
20Arizona CoyotesArizona Coyotes21701021
21Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets23701321
22Nashville PredatorsNashville Predators21901120
23Vancouver CanucksVancouver Canucks24701618
24New York RangersNew York Rangers19601117
25Anaheim DucksAnaheim Ducks21501317
26Detroit Red WingsDetroit Red Wings24701717
27Dallas StarsDallas Stars1660816
28New Jersey DevilsNew Jersey Devils1770816
29San Jose SharksSan Jose Sharks18301016
30Buffalo SabresBuffalo Sabres19401215
31Ottawa SenatorsOttawa Senators23601615