Kampside

Arizona CoyotesArizona Coyotes4 - 3FTAnaheim DucksAnaheim Ducks
  • 3.Periode (1 - 0)
  • Christian Dvorak Opl√¶g: Jakob Chychrun, Clayton KellerPowerplay scoring43'
  • Troy Terry 2 min.-udvisning42'
  • 2.Periode (3 - 1)
  • Jani Hakanp√§√§ 2 min.-udvisning32'
  • Jakob Chychrun Opl√¶g: Drake Caggiula, Clayton KellerAlm. m√•l32'
  • Derick Brassard Opl√¶g: Conor Garland, Phil KesselAlm. m√•l30'
  • Christian Dvorak Undertalsm√•l28'
  • Isac Lundestr√∂m 2 min.-udvisning23'
  • Cam Fowler Opl√¶g: Ryan Getzlaf, Max ComtoisAlm. m√•l21'
  • 1.Periode (0 - 2)
  • Derek Grant 5 min.-udvisning19'
  • Lawson Crouse 5 min.-udvisning19'
  • Lawson Crouse 2 min.-udvisning19'
  • Max Jones 5 min.-udvisning18'
  • John Hayden 5 min.-udvisning18'
  • Ryan Getzlaf 2 min.-udvisning12'
  • Max Jones 2 min.-udvisning12'
  • Max Jones Opl√¶g: Max Comtois, Cam FowlerPowerplay scoring12'
  • Darcy Kuemper 2 min.-udvisning12'
  • Darcy Kuemper 2 min.-udvisning12'
  • Lawson Crouse 2 min.-udvisning12'
  • Niklas Hjalmarsson 2 min.-udvisning10'
  • Tyler Pitlick 2 min.-udvisning10'
  • Rickard Rakell 2 min.-udvisning3'
  • Jakob Silfverberg Alm. m√•l3'
  • Dommerfl√łjte
Kampinfo
Start23. februar 2021 - 03:00
TurneringUSA
StadionGila River Arena
Runde1
Tilskuere2.346

Angreb

  • 25Skud i alt28
  • 30Faceoff vundet34
  • 1M√•l i powerplay1

Forsvar

  • 25Redninger21
  • 24Penalty minutter22
Arizona Coyotes Arizona Coyotes
Navn
35Darcy Kuemper40000000:00
33Alex Goligoski00020021:01
6Jakob Chychrun00031122:11
83Conor Garland00011020:38
8Nick Schmaltz00030016:34
9Clayton Keller00022015:09
46Ilya Lyubushkin00020011:24
23Oliver Ekman-Larsson00020020:35
17Tyler Pitlick20000018:41
18Christian Dvorak00020219:23
67Lawson Crouse90000011:36
4Niklas Hjalmarsson20030019:59
82Jordan Oesterle00000021:04
81Phil Kessel00011016:52
16Derick Brassard00020115:46
91Drake Caggiula00011010:41
15John Hayden50000007:38
22Johan Larsson00010010:34
36Christian Fischer00000010:04
Anaheim Ducks Anaheim Ducks
Navn
36John Gibson00000058:35
28Jani Hakanpää20010019:18
4Cam Fowler00021125:05
67Rickard Rakell20060021:26
48Isac Lundeström20010016:14
53Max Comtois00032018:08
22Kevin Shattenkirk00010020:25
76Josh Mahura00020013:17
33Jakob Silfverberg00010119:56
23Sam Steel00000020:22
46Trevor Zegras00020013:14
32Jacob Larsson00010016:57
7Ben Hutton00010017:46
61Troy Terry20030013:13
15Ryan Getzlaf20021016:21
49Max Jones70010113:55
24Carter Rowney00000008:23
38Derek Grant50010011:21
20Nicolas Deslauriers00000008:29
#holdkvutp
1Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs21150632
2Florida PanthersFlorida Panthers18110526
3Edmonton OilersEdmonton Oilers21130826
4Chicago BlackhawksChicago Blackhawks21100826
5Tampa Bay LightningTampa Bay Lightning17120525
6Carolina HurricanesCarolina Hurricanes1890625
7Boston BruinsBoston Bruins1690524
8Vegas Golden KnightsVegas Golden Knights16110423
9Winnipeg JetsWinnipeg Jets18110623
10Montreal CanadiensMontreal Canadiens1890722
11Washington CapitalsWashington Capitals1880722
12St. Louis BluesSt. Louis Blues2090822
13Philadelphia FlyersPhiladelphia Flyers1690521
14Pittsburgh PenguinsPittsburgh Penguins1770721
15New York IslandersNew York Islanders1890821
16Los Angeles KingsLos Angeles Kings1880821
17Arizona CoyotesArizona Coyotes1970821
18Columbus Blue JacketsColumbus Blue Jackets21701121
19Minnesota WildMinnesota Wild16100620
20Calgary FlamesCalgary Flames20801120
21Colorado AvalancheColorado Avalanche1690719
22Vancouver CanucksVancouver Canucks23701518
23Dallas StarsDallas Stars1460616
24San Jose SharksSan Jose Sharks1730916
25Nashville PredatorsNashville Predators18701016
26Anaheim DucksAnaheim Ducks20501216
27New York RangersNew York Rangers17501015
28New Jersey DevilsNew Jersey Devils1460614
29Buffalo SabresBuffalo Sabres1640914
30Detroit Red WingsDetroit Red Wings21501613
31Ottawa SenatorsOttawa Senators21501513